Jak poznám, že jsem introvert?

Někteří lidé jsou spokojeni s tím, že tráví většinu času v kolektivu, baví se s lidmi a uzavírají nové vztahy.

Avšak mnoho lidí po celém světě se cítí více živí a vyrovnaní právě o samotě, při čtení knih, poslechu hudby, rybaření nebo meditaci.

To jsou introverti.

Jsem introvert?

Pokud nevíte zda jste introvert, zjistěte to  pomocí deseti jednoduchých otázek.

Introverti se často cítí nejlépe v samotě nebo v menším kolektivu v prostředí s několika blízkými lidmi. Pokud si nejste jisti, zda patříte k této skupině, odpovězte prosím na následující otázky:

Introverti čerpají sílu ze svého nitra

Introvert jako označení je velmi rozšířený termín, pod kterým si mnoho lidí možná představuje člověka, který je tichý, sedí doma a je uzavřený do sebe. To ale rozhodně není pravda. Zkuste se s introvertem bavit na jeho oblíbené téma a najednou zjistíte, jak je upovídaný. Introverti čerpají sílu ze svého nitra, na rozdíl od extrovertů. Když je introvert ve společnosti, tak se podvědomě ptá sám sebe, jsou ti lidé pro mně dost dobří, aby jsem s nimi mluvil?

Jako introvert se často setkávám s předsudky a proto bych rád zdůraznil, že takový životní styl není pro všechny, ale není nic špatného na tom, chtít si občas odpočinout od lidí, dělat si své věci a relaxovat. Introverti jsou velmi přemýšliví, schopni analyzovat a posuzovat informace mnohem hlouběji než jiní. To je naše velká výhoda, která se projevuje v mnoha oblastech života – v práci, ve škole, i v mezilidských vztazích.

Vztahy a sex

Vztahy introvertů jsou často založené na hluboké důvěře a intimitě. Introverti mohou mít tendenci být méně otevření vůči novým lidem, ale jakmile se dostanou do vztahu, jsou velmi oddaní a loajální.

Protože introverti často potřebují volný čas, mohou preferovat vztahy s podobně smýšlejícími lidmi, kteří respektují jejich potřebu samoty. 

Co se týče sexu, introverti mohou mít tendenci potřebovat větší dávky intimity a emocionálního spojení s partnerem, než je tomu u extrovertů. Tito lidé také mohou vyžadovat více času na sebe-reflexi a mentální přípravu před sexuální aktivitou. Proto, pro introverty může být důležité komunikovat s jejich partnery o tom, co potřebují, aby byli sexuálně spokojení. Ale samozřejmě, každý introvert má jiné potřeby a preference. Proto je důležité zůstat otevřený a přístupný, aby se vztahy i sexuální aktivita mohli přizpůsobit potřebám a pohodlí obou lidí.

Introvert a kariéra

Introverti si často vybírají zaměstnání, která jim umožňují pracovat samostatně a v klidném prostředí. Níže najdete několik nápadů na vhodná zaměstnání pro introverty:

1. Programátor: práce na počítači samostatně, s minimem mezilidské interakce. 

2. Spisovatel: samostatná práce na psaní knih, článků, scénářů a dalších textů. 

3. Grafik/Designér: kreativní práce, kdy introverti mohou pracovat samostatně a tvořit design v klidu svého pracovního prostoru.

4. Vědecký pracovník: výzkum, analýzy a experimenty jsou často samostatné aktivity, které vyhovují introvertům.

5. Knihovník: práce s knihovními zdroji v klidném prostředí, s minimem mezilidské interakce.

6. Archivář: třídění a organizování historických dokumentů, fotografií a dalších záznamů s minimem mezilidské interakce.

7. Účetní: práce s účetními dokumenty samostatně a v tichém prostředí.

8. Vývojář softwaru: samostatná práce na programování nových aplikací a softwaru, s minimem mezilidské interakce.

9. Novinář v terénu: novináři mohou pracovat samostatně na reportážích a v terénu získávat informace pro své příběhy.

10. Technik informačních technologií: práce na opravách a údržbě technických zařízení a sítí, s minimem mezilidské interakce.

Na závěr

Zaujal vás náš článek? Pak se určitě podívejte na naše Facebookové stránky a nezapomeňte nám dát lajk. Navíc nám můžete napsat do komentářů své názory a připomínky. A nejen to, mrkněte se také na ostatní články, které vás možná také zaujmou!

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom